Sport

Te Prishtina pranojnë forcën e Barcelonës, shpresojnë në fat për ndeshjen e 15 janarit

Kampionia e Kosovës në fusall (futboll të sallës), Mabetex Prishtina, do të përballet me kampionen në fuqi të Ligës së Kampionëve, Barcelonën, në kuadër të 1/16 të finales të garës elitare evropiane. Kjo do të jetë hera e parë që një ekip kosovar i futsallit do të luajë kundër një klubi me emër siç është Barça.

 

Kampionia e Kosovës në fusall (futboll të sallës), Mabetex Prishtina, do të përballet me kampionen në fuqi të Ligës së Kampionëve, Barcelonën, në kuadër të 1/16 të finales të garës elitare evropiane. Kjo do të jetë hera e parë që një ekip kosovar i futsallit do të luajë kundër një klubi me emër siç është Barça.

Ndeshja do të zhvillohet më 15 janar në Barcelonë dhe fituesi do të kualifikohet në mesin e 16 skuadrave më të mira.