Sport

Klubet e Milanos në garë për ta mbyllur vitin në krye të Serie A

Klubet e Milanos në garë për ta mbyllur vitin në krye të Serie A
Foto: Reuters
 

Milani dhe Interi do të garojnë për të përfunduar vitin në krye të tabelës në Serie A, me ndeshjet e fundit që i luajnë të mërkurën. Rivalët e qytetit po shtyjnë para njëri-tjetrin me synim të njëjtë - për t’ia mohuar Juventusit titullin e dhjetë rresht të kampionit.

Ekipi i Milanit - që është lider në ligë dhe nuk ka humbje prej muajit mars - do ta ketë një provë të vështirë në ndeshjen e fundit të këtij viti. Në stadiumin “San Siro”, Milani e pret skuadrën e Lazios, të mërkurën nga ora 20:45. Te Milani pranojnë se u duhet medoemos fitorja në këtë derbi.