Sport

Trajnerët e dy ekipeve flasin pas derbit në Superligë

Foto: KOHA
 

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, ka pranuar se ekipi i tij është dashur ta fitojë derbin kundër Dritës duke u bazuar në rastet e shumta që i pati gjatë ndeshjes së luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri”.

“Gjithmonë kur nuk arrijmë fitoren, fajin e shohim te vetja. Kur nuk realizon, atëherë është normale që ndëshkohesh. Kishim kontrollin e topit dhe rezultatin, por në pjesën e dytë është dashur më mirë të menaxhojmë lojën. Drita e mori atë për çka kishte ardhur. Përgëzoj futbollistët e Prishtinës për angazhimin, ndonëse është dashur ta fitojmë këtë ndeshje ku patëm shumë raste të humbura”, është shprehur Ramadani pas ndeshjes.