Sport

Dortmundi turpërohet në shtëpi

Dortmundi turpërohet në shtëpi
 

Dortmundi ka pësuar humbje turpëruese në shtëpi. Ishte Stuttgarti që arriti të marrë tri pikët e plota në Signal Iduna Park duke fituar 5:1 ndaj Dortmundit.

Silas Wamangituka dy herë, Philipp Forster, Tanguy Coulibaly dhe Nicolas Ivan Gonzales realizuan golat për mysafirët, ndërsa Giovanni Reyna ishte golashënuesi i vetëm për Dortmundin.