Sport

Lakers bëhet gati për mbrojtje të titullit, trajneri i pranon vështirësitë

Lakers bëhet gati për mbrojtje të titullit, trajneri i pranon vështirësitë
 

Pasi e rinovoi kontratën me basketbollistët LeBron James dhe Anthony Davis, Los Angeles Lakers është gati që ta mbrojë titullin e Ligës NBA, ndonëse trajneri Frank Vogel është i vetëdijshëm për vështirësitë që ekipi i tij do t’i ketë.

Vogel foli para gazetarëve kur Lakersi e hapi kampin stërvitor në Los Angeles, dhe ekipi përgatitet për një tjetër edicion shumë të vështirë, më pak se dy muaj pasi e fitoi titullin.