Sport

Hendboll, ndeshje me rivalitet në javën e 11-të

Hendboll, ndeshje me rivalitet në javën e 11-të
 

Tri ndeshjet që luhen të dielën pritet të ofrojnë rivalitet dhe hendboll të mirë. Bëhet fjalë për ndeshjet e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), njofton FHK-ja.

Kjo xhiro fillon të shtunën, kur luhen dy ndeshje. Kampionia Besa Famgas është favorite e madhe ndaj Vëllaznimit (13:30), njëjtë si Prishtina ndaj Prizrenit (15:00).