2 perditesime
20:51

Shakhtari e befason Realin

Shakhtar Donetzku e ka mposhtur Real Madridin 2:0 sonte në xhiron e pestë të Grupit B të Ligës së Kampionëve.

Të dy golat klubi ukrainas i shënoi në pjesën e dytë. Dentinho (57’) dhe Manor Solomon (82’) shënuan golat për Shakhtarin.

Shakhtari e Real Madridi kanë nga shtatë pikë pas pesë xhirove. Grupin e kryeson Borussia Moenchengladbachu me tetë pikë nga katër ndeshje, ndërsa Interi është i fundit me dy pikë nga katër ndeshje. Gladbachu e pret sonte Interin.

20:41

Shakhtari dyfishon epërsinë ndaj Realit

Shakhtar Donetzku ka dyfishuar epërsinë ndaj Real Madridit.

Dentinho (57’) dhe Manor Solomon (82’) kanë realizuar për skuadrën ukrainase. Ndeshja i takon xhiros së pestë të Grupit B të Ligës së Kampionëve.

 

 

20:23

Shakhtari kalon në epërsi ndaj Realit

Shakhtar Donetzku është duke kryesuar 1:0 ndaj Real Madridit në ndeshjen e Grupit B të Ligës së Kampionëve.

Dentinho në minutën e 57-të ka realizuar golin e epërsisë për Shakhtarin.