Sport

Shtyhet ndeshja e Premier Leagues pas rasteve me koronavirus

Shtyhet ndeshja e Premier Leagues pas rasteve me koronavirus
 

Ndeshja e Premier Leagues së Anglisë mes Newcastle Unitedit dhe Aston Villas, e paraparë të luhej të premten, është shtyrë për një datë tjetër, pas rritjes së “dukshme” të rasteve me COVID-19 te kompleksi stërvitor i Newcastlet, shkruan BBC.

Disa lojtarë të Newcastle Unitedit dhe anëtarë të stafit janë në vetëizolim në shtëpi pasi kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.