Sport

Interi ka nevojë për mrekulli në Champions

Interi ka nevojë për mrekulli në Champions
 

Antonio Conte është në “vijë të zjarrit” me një tjetër dështim në Ligën e Kampionëve derisa ekipi i tij, Interi, është mysafir i Borussia Moenchengladbachut. Shpresat e Interit për t’u kualifikuar në fazën e nokautit janë të varura në “fije të perit”.

Dueli mes Gladbachut dhe Interit zhvillohet të martën prej orës 21:00. Kampioni i trefishtë i Evropës, Interi, është i fundit në Grupin B të Ligës së Kampionëve me dy pikë të tubuara, gjashtë më pak se Borussia që prin në tabelë pas katër ndeshjeve të zhvilluara. Asnjë ekip nga Serie A nuk e ka fituar Championsin që nga vitit 2010, kur Interi i udhëhequr nga Jose Mourinho pati triumfuar në këtë garë. Interit tani i duhet një mrekulli për të shmangur eliminimin e tretë rresht në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.