Sport

Shaqiri lë prapa lëndimin, gati të kthehet në fushë

Shaqiri lë prapa lëndimin, gati të kthehet në fushë
 

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, pritet shpejtë t’i bashkohet Liverpoolit në stërvitje. Shaqiri është pranë kthimit, pasi ka kuruar lëndimin që e mbajti jashtë fushës në dy ndeshjet e kaluara në Premier League të Anglisë.

Lajmin për kthimin e shpejtë të Shaqirit dhe të tjerëve të lënduar, e ka bërë të ditur trajneri Jurgen Klopp.