Sport

Kosova pa lojtaren kryesore në ndeshjen ndaj Holandës

Kosova pa lojtaren kryesore në ndeshjen ndaj Holandës
 

Futbollistet e përfaqësueses së Kosovës të dielën janë vendosur në Breda të Holandës ku e luajnë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e vitit 2022. Selektorja Afërdita Fazlija ka mbajtur menjëherë të dielën një stërvitje në prag të ndeshjes shumë të vështirë me Holandën.

Holanda aktualisht është superfuqi e futbollit të femrave. I ka fituar të gjitha nëntë ndeshjet kualifikuese në Grupin A dhe prinë me 27 pikë. Holandezet janë favorite të mëdha për fitore ndaj Kosovës. Kosova është e katërta me 10 pikë nga nëntë ndeshje.