Sport

Papa Françesku e kujton me dashuri shokun argjentinas Maradonan, lutet për të

Papa Françesku e kujton me dashuri shokun argjentinas Maradonan, lutet për të
Foto: AP
 

Papa Françesku e kujton legjendën e futbollit dhe shokun argjentinas Diego Maradona me dashuri dhe po e mban atë në lutjet e tij, tha Vatikani të mërkurën.

Maradona, i cili vdiq të mërkurën në shtëpinë e tij në Argjentinë pas një sulmi në zemër, u takua me papën disa herë në Vatikan pasi Françesku u zgjodh në vitin 2013 si papa i parë i Amerikës Latine.