Sport

Gjeniu argjentinas i futbollit, Maradona, kishte parë parajsën dhe ferrin

Foto: Reuters
 

Buenos Aires, 25 nëntor (Reuters) - Legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona, që ka vdekur të mërkurën më pak se një muaj pas ditëlindjes së 60-të, është adhuruar si Zot për gjenialitetin e tij me top, por djajtë e tij gati sa e shkatërruan atë.

Maradona vdiq nga një sulm në zemër në shtëpinë e tij në periferi të Buenos Airesit, kanë konfirmuar persona të afërt me të.