Sport

Kosova me mungesa synon fitore ndaj Sllovakisë

Kosova me mungesa synon fitore ndaj Sllovakisë
 

Me mungesa të theksuara në përbërje, Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll synon ta mposhtë Sllovakinë në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Botëror të vitit 2023.

Kosova të enjten në palestrën “Eurovia Arena” në Bratislavë prej orës 19:00 do të përballet me Sllovakinë në kuadër të Grupit B të parakualifikimeve të Evropës. Kjo është ndeshja e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave në këto parakualifikime dhe i takon xhiros së tretë. Në fakt, të gjitha ndeshjet e kësaj xhiroje do të zhvillohen në Bratislavë dhe në kushte karantine për shkak të situatës me pandeminë COVID-19.