Sport

Dieta strikte po e mban Ibrahimoviqin 39-vjeçar në superformë

Dieta strikte po e mban Ibrahimoviqin 39-vjeçar në superformë
 

Zlatan Ibrahimoviqi është bërë lojtari më i vjetër që shënoi dhjetë gola në tetë ndeshjet e para në Serie A, dhe sulmuesi 39-vjeçar ka një dietë të veçantë për të falënderuar për këtë superformë.

Sulmuesi suedez po kalon sezonin e tij më të mirë në vitet e fundit dhe ekipi i tij, Milani, është lider në Serie A pas një starti të pamposhtur në edicionin 2020/21. Ka tubuar 20 pikë pas tetë xhirove, dy më shumë se Sassuolo që renditet në pozitën e dytë. Roma është e treta me 17 pikë derisa kampioni në fuqi, Juventusi, zë vendin e katërt në tabelë me 16 pikë të mbledhura.