Sport

Giroudi kërkon largimin nga Chelsea

Giroudi kërkon largimin nga Chelsea
 

Oliver Giroud ka bërë të ditur se do të largohet në janar nga Chelsea. Sulmuesi francez ka humbur vendin e titullarit te ekipi londinez për shkak se trajneri Frank Lampard nuk llogarit në shërbimet e tij.

Giroud 34-vjeçar, këtë sezon me Chelsean në të gjitha garat ka vetëm gjashtë paraqitje dhe ka shënuar një gol.