Sport

Tenisti Medvedev fiton finalen ndaj Thiemit

Tenisti Medvedev fiton finalen ndaj Thiemit
Foto: Reuters

Tenisti Daniil Medvedev ka fituar finalen e ATP në Londër. Ai mposhti kundërshtarin Dominic Thiem.

Rusi fitoi në setet 4-6, 7-6, (7-2) dhe 6-4, ndaj numrit tre të botës, Thiem në O2 Arena. Medvedev është lojtari i vetëm që mundi tre lojtarët më të fortë në botë, si Novak Gjokoviqin, Rafael Nadalin dhe tani Dominic Thiemin.