Sport

Hetemaj me Beneventon e befasoi Fiorentinën

 

Përparim Hetemaj ke Beneventon ka shënuar një fitore be3fasuese sot në udhëtim ndaj Fiorentinës në Serie A.

Benevento triumfoi 1:0 fal golit të Riccardo Improtas të realizuar në minutën e 52-të. Hetemaj ishte titullar dhe luajti tërë ndeshjen. Ai u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 74-të. Ndeshja i takoi xhiros së tetë të Series A të Italisë.