Sport

Derbi mbyllet baras, Llapi dhe Drenica arkëtojnë pikë të plota

Foto: Ilustrim
 

Drita dhe Prishtina i kanë ndarë pikët duke luajtur baras 0:0, në kryendeshjen e javës së 12-të, e cila u zhvillua të martën në stadiumin e qytetit në Gjilan. Për Dritën ishte barazimi i parë pas katër fitoresh radhazi dhe i dyti në këtë sezon, kurse për Prishtinën barazimi i tretë.

Kjo xhiro ishte planifikuar të luhej në fundjavën e kaluar, por u shty shkaku i rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus në Kosovë.