1 perditesime
15:28

Unitedi fiton derbin ndaj Evertonit

Manchester Unitedi ka arritu të marrë pikët e plota në udhëtim tek Evertoni në xhiron e tetë të Premier Ligës.

“Djajtë e Kuq” fituan këtë takim me rezultat prej 3 me 1, transmeton KOHA.

Bernardi i dha epërsinë Evertonit në minutën e 19, megjithatë kjo epërsi zgjati vetëm gjashtë minuta.

Unitedi barazoi shifrat përmes Bruno Fernandesit, i cili shënoi në minutën e 25 pas asistimit nga Luke Shaw.

Portugezi shënoi sërish në minutën e 32 për t’ia dhënë epërsinë Unitedit.

Kurse golin e fundit e shënoi Edinson Cavani në minutën e 90+5, pas asistimit nga Fernandes.

Me këtë fitore Unitedi arrin në kuotën e 10 pikëv dhe mban vendin e 13, derisa Evertonit në vendin e pestë tani ka 13 pikë.

14:19

Spektakël golash në pjesën e parë ndërmjet Evertonit dhe Unitedit.

Derbi i xhiros së tetë në Premier Ligë ndërmjet Evertonit dhe Manchester Unitedi ka prodhuar tre gola në pjesën e parë.

Në 45 minuta të balancuar, ishte Unitedi ai që arriti të krijojë më shumë raste shënimi dhe pati efikasitet më të madh, duke mbyllur pjesën e parë me epërsi prej 2 me 1, transmeton KOHA.

Evertoni e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e 19 përmes Bernardit.

Megjithatë, Unitedi u kundërpërgjigj për mrekulli duke shënuar dy herë në vazhdim.

Të dy golat u shënuan nga Bruno Fernandes.