Sport

Reali fiton derbin ndaj Interit

Reali fiton derbin ndaj Interit
Foto: Reuters
 

Real Madridi e ka fituar derbin ndaj Interit me rezultatin 3:2. Ndeshja i takoi Grupit B të Ligës së Kampionëve.

Karim Benzema (25’), Sergio Ramos (33’) dhe Rodrygo (80’) shënuan për Realin, ndërsa për Interin realizuan Lautaro Martinez (35’) dhe Ivan Perishiq (68’).