Sport

Kosova fton shumë lojtarë, por një pjesë e tyre janë jashtë formës

Kosova fton shumë lojtarë, por një pjesë e tyre janë jashtë formës
Foto: FFK

Betim Fazlijit të St. Gallenit nuk i pritet dita kur do t’i bashkohet Kosovës. E me padurim grumbullimin e pret edhe Mirlind Daku i Ballkanit. Fazliji dhe Daku janë dy emrat e rinj në listën e të ftuarve nga përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes.

 

Betim Fazlijit të St. Gallenit nuk i pritet dita kur do t’i bashkohet Kosovës. E me padurim grumbullimin e pret edhe Mirlind Daku i Ballkanit. Fazliji dhe Daku janë dy emrat e rinj në listën e të ftuarve nga përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes.

Challandesi e publikoi të martën listën prej 27 futbollistëve të ftuar për ndeshjen miqësore kundër Shqipërisë dhe ato të Ligës së Kombeve, me Slloveninë dhe Moldavinë. “Dardanëve” për këto ndeshje u kthehen edhe gjashtë lojtarët: Amir Rrahmani, Hekuran Kryeziu, Idriz Voca, Bernard Berisha, Milot Rashica dhe Vedat Muriqi, që munguan shkaku i rrethanave të ndryshme në duelet e muajit të shkuar. Ndërsa i grumbulluar do të jetë edhe portieri i parë, Arijanet Muriq, që së fundi ka pësuar një lëndim. Për numrin e lojtarëve nuk janë të shqetësuar te Kosova.