Sport

Vdes ish-futbollisti i Rangersit, Zaliukas

Vdes ish-futbollisti i Rangersit, Zaliukas

Ish-futbollisti i klubeve skoceze Hearts dhe Rangers, Marius Zaliukas, ka vdekur sot në moshën 36-vjeçare, e ka konfirmuar Federata e Futbollit të Lituanisë.

Qendërmbrojtësi ka luajtur më tepër se 150 ndeshje për Heartsin mes vitit 2007 dhe 2013, ndërsa fitoi Kupën e Skocisë në vitin 2012.