Sport

Bottas del i pari në kualifikime në “Emilia Romagna”

Bottas del i pari në kualifikime në “Emilia Romagna”
Foto: Reuters
 

Piloti finlandez i Mercedesit, Valtteri Bottas, ka përfunduar në vend të parë në garën kualifikuese në Formula 1 për Shpërblimin e Madh të “Emilia Romagnas”.

Ai e ka lënë pas vete kolegu e tij te Mercedesi, njëherë liderin dhe kampioni në fuqi Lewis Hamilton.