Sport

Derbit e basketbollit, në Pejë dhe Suharekë

Derbit e basketbollit, në Pejë dhe Suharekë
 

Pas fitores në ndeshjen e parë të këtij edicioni ndaj Sigal Prishtinës, KB Peja edhe në xhiron e dytë do të luajë në shtëpi.

Të shtunën, Peja në palestrën “Karagaçi” e pret skuadrën e Rahovecit, që gjithashtu e nisi sezonin e ri me fitore.