Sport

Pedri, një yll i ri që po lind te Barça

Pedri, një yll i ri që po lind te Barça

Mesfushori 17-vjeçar i Barcelonës, Pedri, mund të mos ketë qenë në listën e golashënuesve në fitoren e skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve, 2:0 ndaj Juventusit, por adoleshenti ishte ylli i pagabueshëm i këtij triumfi që i dha jetë ekipit tij të plagosur dhe e vendosi veten në hartën e futbollit.

Duke pasur parasysh se ishte ndeshja e dytë rresht si titullar, pavarësisht se nuk shkëlqeu në humbjen e së shtunës së shkuar 3:1 nga Real Madridi, Pedri luajti me ambicie dhe trimëri kundër kampionit të Italisë, duke udhëhequr lojën e Barçës me pasime të shkëlqyera dhe driblime të sigurta, transmeton KOHA shkrimin e Reuters.