Sport

Miliani shpreson ta transferojë Diazin

Foto: Reuters
 

Milani shpreson që ta transferojë përfundimisht Brahim Diazin, shkruan “Calciomercato”. Diazi kaloi në “San Siro” si i huazuar nga Real Madridi në fillim të shtatorit dhe ka impresionuar në gjashtë paraqitjet e para me klubin italian.

Milani dëshiron që ta blejë atë përfundimisht, mirëpo në momentin kur u huazua, në kontratë nuk është përfshirë klauzola e të drejtës së blerjes përfundimtare.