Sport

Mbrojtësi i Unitedit i infektuar me koronavirus

Mbrojtësi i Unitedit i infektuar me koronavirus
 

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Alex Telles, ka dalë pozitiv në testin për Covid-19 por nuk ka simptoma dhe pritet që shpejt të kthehet në aksion, ka thënë trajneri Ole Gunnar Solskjaer.

Telles, i cili arriti në “Old Trafford” nga Porto më herët gjatë këtij muaji, mungoi në barazimin pa gola në fundjavë kundër Chelseat. Ai mungoi edhe në Ligën e Kampionëve në fitoren e thellë të Unitedit 5:0 kundër Leipzigut.