Sport

Liverpooli fiton ndaj Sheffieldit

Liverpooli fiton ndaj Sheffieldit
Foto: Reuters
 

Skuadra e Liverpoolit ka fituar ndeshjen e sotme si vendas kundër Sheffield Unitedit me rezultat 2-1.

Mysafirët ishin të parët që kaluan në epërsi, përmes Sander Berges nga pika e bardhë në minutën e e 13-të. Mirëpo, pak para fundit të pjesës së parë, “të kuqtë ” u këndellën dhe barazuan rezultatin përmes Roberto Firminos, ku nga një top i kthyer, braziliani gjeti portën e kundërshtarit.