1 perditesime
18:05

Real Madridi fiton në Camp Nou, ngjitet në krye të renditjes

Real Madridi ka arkëtuar tri pikë të rëndësishme në ndeshjen ndaj Barcelonës.

Në ndeshjen e zhvilluar në Camp Nou, mysafirët arritën ta fitojnë takimin me rezultat 3-1.

Pjesa e parë e El Clasicos është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1, derisa në pjesën e dytë, skuadra e Zinedine Zidane mori ndeshjen në dorë.

Në minutën e 63-të, VAR-i ia siguroi një penallti Los Blancos dhe nga pika e bardhë ishte i saktë Sergio Ramos, për rezultatin 2-1.

Ndërsa, në minutën e 91-të të ndeshjen, Neto shkaktoi një gabim duke ia mundësuar Luka Modricit t’i kalojë disa lojtarë dhe të shënojë golin e tretë në ndeshje.

Pas kësaj fitoreje, Real Madridi renditet vendin e parë me 13 pikë, derisa Barcelona është në vendin e 10 me 7 pikë.

16:47

Përfundon pjesa e parë e El Clasicos, rezultati 1-1

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Dy skuadrat spanjolle shkuan në pushim me rezultat të barabartë 1-1.

Në epërsi të parët kanë kaluar mysafirët përmes mesfushorit uruguaian, Fede Valverde. Mirëpo, epërsia e tyre nuk ka zgjatur shumë. Tre minuta më vonë, Barcelona, përmes Ansu Fati ka barazuar rezultatin pas një harkimi të Jordi Albas.

Kjo ndeshje është e pestë në La Ligën spanjolle. Për momentin, Real Madridi gjendet në pozitën e dytë me 11 pikë ndërsa Barcelona në të dhjetën me tetë pikë.