Sport

Rikthimi i Aston Villas në rrugën e duhur: nga përmirësimi i mbrojtjes te rekrutimi i “njerëzve të mirë”

 

Herën e fundit kur Aston Villa e pushtoi kreun e tabelës në Premier League ishte më 27 tetor të vitit 2001. Një të shtunë pasdite, Dean Smith po vraponte nëpër pellgjet dhe gropat e divizionit të tretë të Anglisë me Leyton Orientin, duke e udhëhequr si kapiten drejt fitores 4:2 ndaj Rochdales.

Pas lojës, Smith vrapoi në zhveshtore për ta shikuar në telefonin e tij të vjetër “Nokia” një mesazh të dërguar nga vëllai Dave, për të zbuluar rezultatin e skuadrës që e adhuronte në Premier League – Aston Villa, transmeton KOHA.