Sport

Astrit Selmani i gatshëm të luajë për Kosovën

 

Sulmuesi Astrit Selmani është i gatshëm të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës. Sulmuesi 23-vjeçar i skuadrës elitare të Suedisë, Varbergs, ka thënë të mërkurën për KOHËN se është plotësisht i gatshëm të takohet me drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe stafin e Përfaqësueses për t’i ndjekur të gjitha procedurat që të pajiset me pasaportën kosovare. Selmani thotë se ende nuk është kontaktuar prej askujt, por shton se është në pritje të kontaktohet.

“Kam dëgjuar për interesimin e Kosovës, por nuk jam kontaktuar nga askush. Jam i hapur të bisedoj. Jam i gatshëm të luaj për Kosovën. Nuk kam ende pasaportë të Kosovës, por jam gati për t’i ndjekur procedurat nëse më kërkohet një gjë e tillë”, ka thënë Selmani për KOHËN.