Sport

Llorisi pritet ta vazhdojë kontratën me Tottenhamin

Llorisi pritet ta vazhdojë kontratën me Tottenhamin
 

Kapiteni Hugo Lloris pritet së shpejti ta rinovojë kontratën me Tottenhamin, e cila do ta mbajë tek ekipi anglez të paktën deri në vitin 2023.

Mediumet angleze kanë raportuar të mërkurën se Tottenhami tashmë ka nisur negociatat me Llorisin për vazhdimin e kontratës, që i skadon në fund të këtij edicioni. Marrëveshja mes palëve pothuajse është arritur dhe gjithçka do të bëhet zyrtare brenda këtij muaji.