Sport

Barcelona pëson humbjen e parë në këtë kampionat

Barcelona pëson humbjen e parë në këtë kampionat
Foto: Ilustrim
 

Barcelona ka pësuar disfatë mbrëmjen e së shtunës nga Getafe, me rezultat 1-0. Trajneri i skuadrës, Ronald Koeman, pati një formacion sulmues, me Antonie Griezmanin dhe Lionel Messin, por që asnjëri nuk ia doli të shënonte gol.

Në anën tjetër, Getafe, përmes Jaime Mata, nga pika e bardhë, ka kaluar në epërsi, në minutën e 56-të.