Sport

​Trepça mbetet në Superligë, fiton ndaj As Prishtinës

Foto: Ilustrim
 

Klubi i basketbollit Trepça ka shënuar fitore bindëse ndaj As Prishtinës në sfidën e dytë të Play-outit , duke e mposhtur me rezultat 115:47.

Në takimin e parë të zhvilluar në Prishtinë, mysafirët nga Mitrovica kishin fituar me rezultat 54:76 dhe kështu Xehetarët do të garojnë edhe edicionin e ardhshëm në enjten e basketbollit të Kosovës.