Sport

Shtyhet ndeshja mes Genoas e Torinos, shkak 14 raste pozitive me koronavirus te Genoa

Shtyhet ndeshja mes Genoas e Torinos, shkak 14 raste pozitive me koronavirus te Genoa

Ndeshja e Series A mes Genoas dhe Torinos, e paraparë të luhej më 3 tetor, është shtyrë për më vonë, për shkak të 14 rasteve pozitive me koronavirus në radhët e Genoas, është njoftuar nga Serie A.

Genoa fundjavën e kaluar pësoi 6:0 nga Napoli dhe që nga atëherë ka konfirmuar 14 raste pozitive me koronavirus në mesin e ekipit që ishte në ndeshjen me Napolin. Ndër të infektuarit është edhe Valon Behrami.