Sport

Ademi insiston se Zeqiri do të luajë për Kosovën, por zviceranët e vlerësojnë punë të kryer mbetjen e tij

Kalimi i Andi Zeqirit te Brightoni ka mbetur në hije në fillim të kësaj jave. Më shumë bujë në Kosovë e Zvicër ka bërë e ardhmja e sulmuesit të talentuar, që të paktën deri më tani ka luajtur për U-21 të Zvicrës.

 

Kalimi i Andi Zeqirit te Brightoni ka mbetur në hije në fillim të kësaj jave. Më shumë bujë në Kosovë e Zvicër ka bërë e ardhmja e sulmuesit të talentuar, që të paktën deri më tani ka luajtur për U-21 të Zvicrës.

Të hënën mbrëma babai i lojtarit deklaroi se Zeqiri ka vendosur për Kosovën dhe se pritet kompletimi i dokumentacionit që ai të bashkohet me “dardanët”. Por të martën ka pasur zhvillime të shumta për këtë temë. Pasi mediat zvicerane përcollën deklaratën e babait të Andi Zeqirit, reagoi agjenti i lojtarit. Ai e bëri punë të kryer mbetjen e Zeqirit te Zvicra. Vetë futbollisti deri më tani nuk është deklaruar.