Sport

Emini vazhdon kontratën me Luzernin

Emini vazhdon kontratën me Luzernin

Mesfushori Lorik Emini e ka vazhduar kontratën me Luzernin deri në verën e vitit 2023. Kontrata e Eminit me Luzernin skadonte në qershor të vitit të ardhshëm, por e ka vazhduar atë.

Emini është rritur në akademinë e Luzernit, ndërsa në Superligën e Zvicrës ka debutuar në dhjetor të vitit të kaluar. Edicionin e kaluar i luajti 12 ndeshje dhe shënoi një gol. Startoi edhe në ndeshjen e parë të këtij edicioni, njëjtë si Voca.