Sport

Kabashi lëndohet rëndë, mungon prej gjashtë deri në nëntë muaj

Kabashi lëndohet rëndë, mungon prej gjashtë deri në nëntë muaj

Mbrojtësi kosovar, Arian Kabashi ka pësuar lëndim të rëndë fundjavën e kaluar. Kabashi 23-vjeçar, startoj te Sioni në ndeshjen e xhiros së parë të Superligës së Zvicrës ndaj St. Gallenit. Në minutën e tetë ai u faulua nga Jeremy Guillemenot, ndërsa në minutën e 12-të u detyrua të zëvendësohet.

Faqja zyrtare e ligës zvicerane ka njoftuar se Kabashi ka këputur ligamentet dhe do të duhet të pauzojë të paktën gjashtë muaj. Faza e rikuperimit të tij mund të shkojë deri në nëntë muaj. Kabashi edicionin e kaluar i luajti katër ndeshje në Superligën e Zvicrës për Sionin. Por nuk startoj në asnjërën prej tyre.