Sport

Hungaria e UEFA po marrin rreziqe të mëdha me lejimin e tifozëve në Superkupë

Hungaria e UEFA po marrin rreziqe të mëdha me lejimin e tifozëve në Superkupë
Foto: Reuters

Hungaria dhe UEFA janë duke marrë rreziqe të mëdha duke lejuar 20 mijë tifozë në stadium për ndeshjen e Superkupës së Evropës të enjten në Budapest, ka thënë epidemiologu i famshëm hungarez Andras Csilek për agjencinë Reuters.

UEFA ka thënë se do të shohë se si do të funksionojë ndeshja në Budapest me tifozë para se të marrë vendim për ndeshjet tjera.