Sport

City mposht Wolverhamptonin, 3 me 1

Foto: AFP
 

Manchester City shënoi fitore 3:1 kundër Wolverhamptonit që ishte shumë i rrezikshëm në pjesën e dytë. Vizitorët patën pjesë të parë të përkryer dhe dy futbollistët Kevin de Bruyne dhe Phil Foden, bënë diferencën.

Belgu De Bruyne shënoi në minutën e 20 nga pika e bardhë për avantazhin e mysafirëve. Ndërkohë, Foden, që luajti për herë të parë qëkur u largua nga detyra me Anglinë për shkak të gjestit të turpshëm, e gjeti rrugën e golit në minutën e 32-të.