Sport

Alanyaspor dhe Karagumruk pas Baftiut

Foto: FC Ballkani
 

Dy skuadrat elitare të Turqisë, Alanyaspor dhe Karagumruk, janë të interesuara për ta transferuar sulmuesin e krahut të Ballkanit, Blend Baftiun.

Kështu ka thënë një i afërm i Baftiut të hënën për KOHËN në kushte anonimiteti. Për Baftiun është raportuar se ka pasur bisedime edhe me Fenerbahçen.