Sport

Feronikeli “shkel” nënkampionin Gjilanin, Greca i pandalshëm

Feronikeli “shkel” nënkampionin Gjilanin, Greca i pandalshëm

Me tre golat e Bedri Grecës dhe një të brazilianit Santos, Feronikeli e ka mposhtur nënkampionin e Kosovës në futboll, Gjilanin me rezultat të thellë, 4:0.

Ishte kjo ndeshja e parë e edicionit 2020/2021 në Superligën e Kosovës në futboll për të dy skuadrat. U luajt të dielën në Drenas.