Sport

Prishtina e Ballkani nisin me fitore të thella sezonin e ri

Prishtina e Ballkani nisin me fitore të thella sezonin e ri
Foto: KF Prishtina/Arkiv

Me fitore të thella kanë nisur sezonin e ri të Superligës së Kosovës në futboll, Prishtina dhe Ballkani.

Teksa “Plisat” triumfuan 3:0 ndaj Drenicës, klubi nga Suhareka u tregua shumë i fortë për Besën e Pejës duke e mposhtur 4:1.