Sport

Chelsea goditet me raste pozitive për COVID-19

 

Përgatitjet e Chelseat për sezonin e ri kanë nisur me lajme jo të mira. Skuadra londineze është goditur nga koronavirusi. Tetë lojtarë të këtij ekipi kanë munguar për shkak se janë vetizoluar.

“Blutë” kanë konfirmuar numrin e lojtarëve që kanë dalë pozitiv për Covid-19 dhe që janë në karantinë për ta minimizuar mundësinë e përhapjes së koronavirusit në skuadrën që drejtohet nga Frank Lampard.