3 perditesime
22:49

Bayern – PSG, finalja e Ligës së Kampionëve

Bayerni ka arritur të sigurojë kualifikimin në finale të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur të mërkurën mbrëma klubin francez, Lyon.

Tre me zero ishte rezultati final i përballjes së zhvilluar në Lisbonë, transmeton KOHA.

Paraqitje të jashtëzakonshme në këtë takim pati Serge Gnabry, i cili realizoi dy gola.

Në minutën e 18 të ndeshjes ai shënoi një gol shumë të bukur, pas asistimit nga Kimmich.

Kurse golin e dytë e shënoi në minutën e 33.

E golin e fundit e shënoi sulmuesi polak, Robert Lewandowski dy minuta para përfundimit të kohës së rregullt, pas asistimit nga Kimmich.

Bayerni në finale do të luajë ndaj Paris Saint-Germainit më 23 gusht.

Finalja do të zhvillohet në Estadio da Luz në Lisbonë.

21:35

Liga e Kampionëve: Gnabry shënon sërish

Bayerni ka dyfishuar epërsinë ndaj Lyonit, në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ishte sërish Serge Gnabry ai që shënoi në këtë takim, transmeton KOHA.

Golin e parë Gnabry e realizoi në minutën e 18, kurse të dytin në minutën 33.

21:21

Bayerni kalon në epërsi ndaj Lyonit

Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen ka kaluar në epërsi ndaj Lyonit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me golin e Serge Gnabryt në minutën e 18-të. Ai shënoi me një goditje të fuqishme nga vija e zonës së 16-metërshit.

 

 

21:01

Nis ndeshja e dytë gjysmëfinale e Championsit: Lyon - Bayern

Fiks në orën 21.00 ka nisur ndeshja e dytë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve. Takohen Lyoni dhe Bayerni.

Fituesi i këtij dueli, në finale të Ligës së Kampionëve do të ndeshet me PSG-në, që të martën eliminoi Leipzigun.

Faza finale e Championsit po zhvillohet në Portugali për shkak të pandemisë me koronavirusin.

Formacionet zyrtare të ekipeve:

Lyon (3-5-2): Lopes; Denayer, Marcelo, Marcal; Dubois, Caqueret, Giumaraes, Aouar, Carnet; Ekambi, Depay

Bayern (4-2-3-1): Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Alcantara, Goretzka; Gnabry, Mueller, Perishiq; Lewandowski.