Sport

FFK-ja i kërkon UEFA-s që ndeshja e Dritës të zhvillohet në vend dhe termin tjetër

FFK-ja i kërkon UEFA-s që ndeshja e Dritës të zhvillohet në vend dhe termin tjetër

Federata e Futbollit të Kosovës ka kërkuar nga UEFA që të gjejë një mënyrë për t’ia mundësuar Dritës zhvillimin e finales së fazës parakualifikuese në Ligën e Kampionëve.

UEFA të martën pasdite njoftoi se është pezulluar ndeshja Drita-Linfield pasi një futbollist kosovar doli pozitiv me COVID-19. UEFA njoftoi se vendimi është marrë për shkak se autoritetet zvicerane, ku po luhet kjo fazë, kanë vendosur për karantinim të lojtarëve të Dritës.