Sport

Baseli e Wolverhamptoni, dy çerekfinalistët e fundit në Ligën e Evropës

Baseli e Wolverhamptoni, dy çerekfinalistët e fundit në Ligën e Evropës
Foto: AP
 

Baseli dhe Wolverhamptoni janë dy çerekfinalistët e fundit të Ligës së Evropës.

Këto dy skuadra kaluan tutje, pasi fituan në ndeshjet e kthimit të zhvilluara të enjten mbrëma.