Sport

Parker premton se Fulhami do të mbetet gjatë në elitë

Parker premton se Fulhami do të mbetet gjatë në elitë

Trajneri Scott Parker insiston se Fulhami i sapokthyer në Premier League duhet të shmangë gabimet që i kishte bërë para dy sezoneve dhe premton stabilitet të ekipit në elitën e futbollit anglez. Fulhami, të martën mbrëma e siguroi rikthimin në Premier League pas fitores në finalen e plejofit të Championshipit kundër Brentfordit, ekip që e mposhti me rezultatin 2:1 pas vazhdimeve, shkruan AFP. 

Fulhami para dy sezonesh ishte rikthyer në Premier League në mënyrë të ngjashme, por në elitë nuk qëndroi më shumë se një vit. Edicionin e shkuar, Fulhami u largua nga Premier League për t’u kthyer pas një viti falë qasjes pragmatike të trajnerit Parker. Kjo qasje e ish-mesfushorit të Fulhamit dhe Anglisë u vërejt edhe në triumfin ndaj Brentfordit në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Wembley” të Londrës.