Sport

Prishtina kërkon ta ruaj boshtin e skuadrës

Prishtina kërkon ta ruaj boshtin e skuadrës
 

Prishtina, me triumfin në Kupën e Kosovës, ka siguruar pjesëmarrjen në garat evropiane. Klubi kryeqytetase i futbollit po përgatitet për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe synim e ka të mbajë boshtin e skuadrës, duke vazhduar kontratat me disa lojtarë.

Këtë e ka konfirmuar edhe kryetrajneri i Prishtinës, Armend Dallku.